Czy do hotelu opłaca się kupować meble drewniane?

Drewniane meble od zawsze były synonimem klasy i stylu. Ponadczasowo piękne, masywne, solidnie skonstruowane i bardzo wytrzymałe. Oryginalne ze względu na niepowtarzalny rysunek, przyjazne dla człowieka, stanowiące nawiązanie do natury. W końcu, łatwe w pielęgnacji i bardzo dobrze opierające się upływającemu czasowi. Można wymienić bardzo wiele zalet takich mebli, jednakże ze względu na ich wysoką jakość- również ich cena jest wyższa, szczególnie w porównaniu do mebli wykonywanych z klejonych płyt wiórowych. Dlatego też urządzając wnętrza hotelowe możemy się zastanawiać, czy jest sens inwestować w takie wyposażenie w miejscu, w którym takie meble mogą być użytkowane w różny sposób na dość intensywnym poziomie. Tak naprawdę, zakup mebli drewnianych zawsze niesie ze sobą wiele korzyści, także w kontekście urządzania wnętrz hotelowych.

1. Drewniane meble do hotelu warto wybrać wtedy, kiedy mocno zależy nam na jakości wykończenia.

W szczególności ma to znaczenie na terenie obiektów o wysokim standardzie, gdzie dbamy o to, jakie materiały wykończeniowe zostaną zastosowane. Nowoczesne meble hotelowe, które są wykonywane z drewna od razu zwracają na siebie uwagę swoją jakością, można to zobaczyć na rogach i łączeniach, które się nigdy nie rozwarstwiają. Jest to też widoczne gołym okiem pod kątem tego, czy mebel wygląda na solidny i wytrzymały. W szafach i garderobach od razu widzimy, że drewniane półki nie uginają się pod najmniejszym ciężarem. Jednym słowem- po meblach drewnianych od razu widać ich jakość, co przemawia za ich stosowaniem tam, gdzie ta jakość będzie zauważalna i oceniana. Dobrej jakości meble w hotelu świadczą o tym, na jakim poziomie utrzymany jest cały obiekt.

2. Meble drewniane to inwestycja na lata.

Wynika to z tego, że są one naprawdę bardzo wytrzymałe, a jednocześnie- łatwe w pielęgnacji. Nie jest tak łatwo je uszkodzić, a ponowna konserwacja poprzez zastosowanie specjalnych impregnatów czy naturalnych olejów pozwala na nowo wydobyć ich piękno. Tym samym, nie musimy takich mebli wymieniać aż tak często nawet, jeśli są one bardzo intensywnie eksploatowane przez hotelowych gości. Tym samym zakup takich mebli tak czy inaczej jest opłacalny, nawet jeśli wyjściowo ich cena jest trochę wyższa.

3. Możliwość wybierania spośród wspaniałych kolekcji meblowych.

Nowoczesne meble hotelowe wykonane z drewna są piękne, ale też u producentów znajdziemy wspaniałą ich różnorodność, zarówno pod kątem stylu, charakteru jak i kolorystyki drewna. Tym samym, możemy zadbać o to, aby każde wnętrze było ciekawie zaprojektowane i zgodne z obowiązującymi trendami. Jednymi z najpopularniejszych kolekcji są propozycje mebli nowoczesnych, gdzie mamy do czynienia z prostą i minimalistyczna w swojej formie bryłą, która sprawia wrażenie masywnej i solidnej w swojej konstrukcji. Charakter mebli podkreślają także uchwyty lub też ich całkowity brak na rzecz specjalnych frezowań ułatwiających otwieranie szafek i wysuwanie szuflad.