rękawice bokserskie

Jak dobrać rękawice bokserskie?

Czas rozpocząć swoją przygodę z boksem

Sztuki walki, a także treningi bokserskie są doskonałym sposobem na to, aby poprawić swoją kondycję fizyczną, popracować nad swoją sylwetką, a także rozładować wszystkie negatywne emocje. W taki sposób można też radzić sobie ze stresem, a dodatkowo można zyskać wiedzę dotyczącą tego, w jaki sposób się bronić, co również może okazać się bardzo przydatne. Za pewne już na początku treningów sami dojdziemy do wniosku, że bardzo przydatnym gadżetem okazałyby się rękawice bokserskie. Jednakże, jak dobrać rękawice bokserskie, aby sprawdziły się podczas treningów, a ich użytkowanie było komfortowe? Warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, jeszcze zanim wybierzemy się do sklepu ze sprzętem sportowym.

Zacznijmy od rozmiaru

Dla kogoś, kto po raz pierwszy w życiu nosi się z myślą o zakupie rękawic bokserskich być może prawdziwym szokiem okaże się, że tak naprawdę nie mają one intuicyjnej rozmiarówki, a różnicuje się je poprzez ich ciężar, który jest mierzony w uncjach. Natomiast to, jak duża będzie rękawica jest w najwyższym stopniu uwarunkowane tym, jak duża ilość pianki zostanie w nich zastosowana. Nie zawsze jest tak, że cięższa rękawica automatycznie będzie większa. Warto też mieć taką świadomość, że porównywanie poszczególnych modeli rękawic różnych producentów między sobą także może być bardzo mylące, gdyż ich podobna wielkość zewnętrzna może i tak oznaczać odrobinę inną konstrukcję wewnętrzną i inną ilość miejsca w środku. Aby więc precyzyjniej zdefiniować swój rozmiar, najlepiej skorzystać z gotowych, opracowanych tabel rozmiarów, jakie są zamieszczane na przykład w sieci. Z takich tabel szybko dowiemy się, że rozmiar 6 oz jest dedykowany dla dzieci do około 10 roku życia, a 8 oz do 15 lat. Rozmiarami, jakie najczęściej wybierają kobiety są rękawice 8 oz lub 10 oz. Męska rozmiarówka jest zdecydowanie najszersza, gdyż zawiera modele 10, 12, a nawet 14 oz.

Do czego mają nam służyć rękawice?

Znając już zakres rozmiarów można porównać między sobą przeznaczenie rękawic. Tak naprawdę wszystkie rękawice będą odpowiednie do klasycznego treningu technicznego oraz do treningu na przyrządach, z wyjątkiem największego rozmiaru 14 oz, w przypadku którego trening na przyrządach może nie być już aż tak komfortowy. Rękawice w rozmiarach 12 oz oraz 14 oz będą natomiast idealne do sparingu. Zazwyczaj lżejsze rękawice lepiej sprawdzają się w przypadku treningu na przyrządach, a cięższe do sparingów, co wynika z faktu, że te cięższe pozwolą na zapewnienie większego bezpieczeństwa partnerowi treningu. Oczywiście, informacje te są jedynie wskazówkami, a my sami już po pierwszych treningach będziemy lepiej znać własne preferencje. Z pewnością, nawet będąc dopiero na początku swojej kariery sportowej- nie warto oszczędzać na rękawicach. Podejrzanie tanie modele mają naprawdę niskiej jakości pianki, które nie zapewniają odpowiedniej amortyzacji, szybko się zużywają i zazwyczaj nie sprawdzają się w praktyce. To może też prowadzić do kontuzji, których za pewne każdy z nas wolałby uniknąć.