Stylizacje, dla tych którzy biegają przez okrągły rok

Szczególnie dużo biegaczy na ulicach i deptakach można zobaczyć wiosną i latem. Jednak biegać można cały rok, co najlepiej udowadnia Wojciech Staszewski. My natomiast udowadniamy, że niezależnie od pory roku podczas biegania można wyglądać modnie.

 

Oczywiście odzież do biegania wiosną i latem nieco różni się od tej, którą ubierzemy jesienią czy zimą. Przede wszystkim wynika to różnych temperatur jakie odnotowywane są w poszczególnych porach roku. Jednak strój do biegania niezależnie od tego czy jest to zima czy lato będzie też miał kilka elementów wspólnych. Przede wszystkim musi on być wygodny. Nic nie powinno krępować naszych ruchów czy ocierać skóry. Najistotniejszym elementem będą buty, który powinny mieć odpowiednią amortyzację. Nie biegamy w trampkach, ale w butach sportowych! Trzecim wspólnym elementem są ubrania termoaktywne. To materiału, który w zimniejsze dni chroni przed wychłodzeniem, a latem sprawi, że nie pocimy się nadmiernie.

Odzież do biegania wiosną i latem

Biegając latem możemy zdecydować się na krótkie, luźne dresowe shorty. W tym sezonie najlepiej w czerwonym, żółtym lub purpurowym kolorze. Do tego krótka do pępka bluzka na grubszych ramiączkach lub sportowy biustonosz. Najlepiej także w intensywnych, ciepłych kolorach. Całość można uzupełnić lekką, przewiewną rozpinaną bluzą – szarą, czarną lub białą. Zwłaszcza jeśli biegamy wczesnym rankiem. Wiosną shorty zamienimy na spodenki za kolano z termoaktywnej tkaniny a bluzkę na ramiączka, na standardowy t-shirt.

Odzież do biegania zimą i jesienią

Jesienią ubieramy termoaktywny golf z długim rękawem i takie same długie spodnie. W proponowanej stylizacji mają one czarny kolor. Buty do biegania są natomiast w intensywnych kolorach: żółtym, lila lub pomarańczowym. Jeśli marzniemy w uszy możemy też ubrać opaskę w tym samym kolorze co buty. Zimą na tą stylizacje ubieramy polar lub kurtkę do biegania w tym samym kolorze co buty. Nie można też zapominać o czapce i rękawiczkach – dla odmiany, białych.