fitness

Własny klub fitness- jak spełnić to marzenie?

Posiadanie takiego biznesu pozwala zrealizować dwa, wielkie życiowe marzenia: jedno o byciu niezależnym przedsiębiorcom, a drugie o łączeniu swojej pracy zawodowej z pasją. Jednakże, nie każdy ma w sobie tyle odwagi, aby zdecydować się na taki krok, tym bardziej, że jest to wyzwanie na bardzo wielu płaszczyznach- finansowej, organizacyjnej, marketingowej itd. Jest to jednak pewien pomysł na siebie i na swoją przyszłość wedle zasad, które samemu się ustali. Jak otworzyć klub fitness, o czym pamiętać na starcie i jak sprawić, aby wzbudzał on zainteresowanie?

Dobry plan na początek to podstawa

Każdy ma jakąś swoją wizję tego, w jaki sposób ma wyglądać taki lokal, jaką ma mieć ofertę i jaką grupę docelową ma zainteresować w pierwszej kolejności. Dobrze jest wszystkie te aspekty spisać razem tak, aby powstał rzetelny biznesplan, na którym będzie można się oprzeć. Za pewne bardzo wiele wartościowych spostrzeżeń nam się nasunie już podczas formułowania takiego planu i opracowywania strategii działania. A jest to o tyle korzystne, że pozwala przemyśleć wiele kwestii i przygotować się na ewentualne problemy, które zawsze mogą wystąpić.

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem są też wszystkie kwestie formalne związane z prowadzeniem samej działalności- a więc rejestracja biznesu, założenie konta firmowego, a także zatroszczenie się o prowadzenie księgowości w sposób jak najbardziej profesjonalny. Jest to podstawa każdego biznesu i tych kwestii nie wolno lekceważyć, chociaż pozornie podczas planowania działalności klubu fitness mogą się nam wydawać najmniej interesujące.

Gdzie nasz klub będzie prowadził swoją działalność?

Wbrew pozorom jest to proste pytanie, ale na początku może być nam trudno na nie odpowiedzieć. Bez wątpienia, trzeba będzie się zdecydować na wynajem lokalu usługowego, gdyż jest to taka działalność, która świadczy usługi stacjonarnie. Aby znaleźć odpowiedni lokal warto jest dać sobie pewien zapas czasu. Wówczas możemy nie tylko racjonalnie podejść do planowania kosztów (a koszt wynajmu będzie stały), ale będziemy mogli też przeanalizować to, jakie cechy takiego lokalu będą dla nas najważniejsze. Koniecznie sprawdź czy Twój lokal można wynająć na stronie https://www.herbewo.krakow.pl/do-wynajecia-lokale-handlowo-uslugowe/

Być może nam biznesplan zakłada konkretną lokalizację, w której będziemy uderzać do konkretnej grupy odbiorców. Bardzo często kluby fitness powstają w bezpośrednim sąsiedztwie dużych biurowców i korporacji, gdyż uczestnictwo w takich zajęciach może stanowić element korporacyjnego stylu życia. Innym pomysłem jest założenie takiego klubu fitness na nowym osiedlu, gdzie mieszkają głównie rodziny z dziećmi. Zajęcia fitness również powinny być tutaj popularne ze względu na idealną grupę wiekową, która takie osiedla zamieszkuje. Oczywiście, musimy się tez liczyć z tym, że za dobrą lokalizację trzeba będzie zapłacić więcej. Na cenę najmu w bardzo dużym stopniu wpływa także metraż. I tutaj musimy rozsądnie podejść do planowania przestrzeni tak, aby pracować w komfortowych warunkach, ale i aby nie płacić za te metry kwadratowe, których tak naprawdę w ogóle nie potrzebujemy. Tak, jak i w wielu innych kwestiach, wybór takiego lokalu może okazać się niezłą sztuką kompromisu.