Wybieramy szafę do sypialni- o tym warto pamiętać

Duża, wygodna szafa w sypialni to mebel nie tylko potrzebny i niezwykle praktyczny, ale i duża ozdoba tego wnętrza. Będąc więc na kupnie takiego mebla z jednej strony musimy więc skupić się na tym, aby pasował on nam do wystroju wnętrza i jego stylistyki, a z drugiej musimy przemyśleć swoje potrzeby i celować w takie meble, które pozwolą nam dobrze zorganizować swoje ubrania czy biżuterię. Warto mieć także na uwadze materiał, w którego taka szafa będzie wykonana, gdyż to bardzo mocno wpływa na jej jakość oraz na to, czy będzie ona wygodna w użytkowaniu na co dzień. Jak wybrać szafę do sypialni, aby naprawdę dobrze sprawdzała się w praktyce?

Szafa z drewna- z takiego mebla naprawdę można być zadowolonym

W garderobie często przechowujemy dużo różnych rzeczy. Wybierając meble drewniane mamy natomiast pewność, że będą one wytrzymałe, nie będą się odkształcać, a półki nie będą się uginać pod ciężarem ubrań. Szafa z drewna to mebel wysokiej jakości, najczęściej wykonywany z dbałością o detale, co widać już na pierwszy rzut oka. Taka drewniana szafa będzie więc meblem funkcjonalnym i praktycznym, ale też- będzie ją cechowała wysoka estetyka, na której na pewno bardzo nam zależy. Oczywiście, trzeba wziąć pod uwagę, że mebel wykonany z drewna będzie miał wyższą cenę od tego, który jest wykonywany z klejonych płyt wiórowych. Możemy jednak być przekonani o tym, że jakość takiego mebla będzie nieporównywalnie wyższa.

Meble z drewna są też dość łatwe w pielęgnacji, ale też doskonale opierają się próbie czasu. Jeśli po wielu latach użytkowania zajdzie taka potrzeba- można je poddać renowacji dając im nowe życie.

Szafa, która pomieści wszystko, co trzeba

Szafa do sypialni powinna być duża, gdyż w takiej sytuacji da nam naprawdę sporo miejsca do przechowywania. Zastanawiając się, jak wybrać szafę do sypialni zwróćmy uwagę na układ, jaki nam ona oferuje- ile jest miejsca na drążki, na których można powiesić ubrania, ile jest półek, czy można zainstalować dodatkowe kosze i organizery na ubrania, czy szafa ma możliwość dodania oświetlenia wewnętrznego, czy ma szuflady, a nawet- czy ma lustro. Duże i bardzo głębokie półki najczęściej nie są zbyt praktyczne, ale też każdy z nas ma inny styl ubierania się i inne rzeczy będzie chciał w takiej szafie przechowywać. Jeśli szafa ma być naszą główną garderobą- pamiętajmy, że musi się w niej znaleźć miejsce dosłownie na wszystko.

Ozdobne detale czy prostota i minimalizm?

W ofercie sklepów znajdziemy szafy proste i minimalistyczne, które nie mają dodatkowych detali dekoracyjnych, mają proste fronty i stonowane, nierzucające się w oczy uchwyty. Analogicznie, znajdziemy też szafy w stylu angielskim lub też modele nawiązujące do stylu klasycznego z licznymi liniami giętymi, ozdobnikami, masywnymi gzymsami i stylizowanymi uchwytami. Wiele zależy więc od naszego indywidualnego pomysłu na przestrzeń sypialnianą. Tak czy inaczej- mamy ogromne możliwości dopasowania tego mebla do naszych indywidualnych preferencji.