dieta

Zaniedbanie – główna przyczyna chorób

Choroby wywoływane są patogenami, które mają niszczący wpływ na nasz organizm, jednak do zarażenia nimi i nieprzyjemnych skutków dochodzi najczęściej przez zaniedbania. W wielu przypadkach zarażenia i choroby można byłoby uniknąć, gdyby zostały podjęte odpowiednie środki zaradcze. Jakich zaniedbań najczęściej dopuszczają się Polacy i dlaczego warto zmienić złe przyzwyczajenia?

 

Polacy często zaniedbują swój organizm poprzez brak ruchu i tłuste, niewartościowe posiłki. Ciało, które nie jest odpowiednio odżywione, nie ma sił, aby stawić czoła chorobotwórczym bakteriom i wirusom. Dlatego uprawianie sportu i odpowiednia dieta są bardzo ważnymi czynnikami, dzięki którym można uniknąć wielu chorób. Aby mieć pewność, że organizm dostaje wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego składniki odżywcze, warto sięgnąć po

preparaty na wzmocnienie organizmu. Najlepiej, by były to naturalne środki, takie jak Flavon, wtedy mamy pewność, że siłę czerpiemy z natury, co najczęściej korzystnie przekłada się też na nasz żołądek. Dla wielu osób wytworzone sztucznie tabletki mogą być szkodliwe dla żołądka.

Uprawianie sportu i odpowiednia dieta to dopiero jedne z pierwszych czynników, które mogą uchronić nas przed chorobami. Polacy bardzo często zaniedbują też sen i odpoczynek. Okazuje się, że ponad połowa dorosłych mieszkańców kraju nad Wisła ma problemy ze snem. Odpoczynek pozwala naładować baterie naszego organizmu,dzięki czemu ma on więcej energii do działania i lepiej broni się przed szkodliwymi czynnikami, które mogą wywoływać choroby. Także niektóre naturalne składniki mogą dodawać nam energii i witalności, przykładem jest żeń-szeń, który można znaleźć między innymi w składzie preparatu Flavon. Stres idzie w parze z brakiem snu. Bardzo często stresujące sytuacje nie pozwalają nam się odpowiednio wysypiać i odpoczywać. Dlatego dla naszego zdrowia relaks jest równie ważny jak sport czy dieta.

Ostatnie zaniedbanie na jakie trzeba zwrócić uwagę to brak higieny. Pomimo licznych kampanii społecznych i edukacji wśród dzieci i młodzieży nadal widoczne są w społeczeństwie zaniedbania w dziedzinie higieny. Częste mycie rąk to jedne ze sposobów, aby ustrzec się od chorób przenoszonych przez wirusy i bakterie. Jeśli dotkniemy przedmiotu, na którym znajdują się patogeny, a następnie dotkniemy ust, nosa czy oczu, to zwiększamy ryzyko zarażenia. Dlatego częste i dokładne mycie rąk to kolejny sposób na zachowanie zdrowia.