dieta

Jak schudnąć w tydzień?

Jak szybko stracić na wadze i przygotować się do ważnego wyjścia?

Ślub, wesele, wakacyjny wyjazd- okazje i powody, dla których możemy chcieć zrzucić kilka kilogramów w krótkim czasie może być naprawdę sporo. Im ważniejszy mamy powód do tego, aby móc zaprezentować zgrabną sylwetkę- tym większa może być nasza motywacja do działania. Pamiętajmy jednak o tym, że w przypadku bardzo rygorystycznej diety redukcyjnej, trzeba też zachować zdrowy rozsądek tak, aby całe przedsięwzięcie nie odcisnęło się na naszym zdrowiu. Wobec tego, jak schudnąć w tydzień i wyglądać lepiej na ważną dla nas okoliczność? Najważniejsze to opracować dobry plan, a następnie konsekwentnie się go trzymać.

Jak jeść, co jeść i kiedy jeść?

Dieta jest oczywiście czymś podstawowym. Niestety, ciągle wielu osobom wydaje się, że aby schudnąć- trzeba przestać jeść. To jednak nie jest prawda. Głodówka nie tylko pozbawi nas sił oraz energii, ale też będzie dla naszego organizmu sygnałem, że powinien on zacząć magazynować zapasy na później, a co za tym idzie- i tak nie zacznie spalać nadwyżek, które już posiada. Stwierdzenie, że trzeba przestać jeść dotyczy tak naprawdę niektórych produktów- węglowodanów oraz tłuszczy, a więc fast- foodów, potraw smażonych w głębokim tłuszczu oraz przede wszystkim słodyczy. Natomiast, efektywna dieta redukcyjna powinna opierać się o około 5 posiłków dziennie, które będą przez nas przyjmowane w regularnych odstępach czasu. Powinniśmy pamiętać o tym, aby co najwyżej dwa z tych posiłków zawierały w sobie węglowodany. Dodatkowo powinniśmy dużo pić. Niestety, wiele osób stosuje technikę nie tylko głodzenia, ale i przerwy w przyjmowaniu płynów, co pozwala na szybką utratę kilogramów- kilogramów wody, a nie tłuszczu, które wracają, kiedy i my wracamy do normalnego picia. Dodatkowo, im więcej pijemy tym mniejszy głód odczuwamy, a co za tym idzie- możemy zmniejszyć nasze porcje.

Produkty warte polecenia oraz aktywność fizyczna

Wśród produktów wartych polecenia jest oczywiście zwykła, czysta woda i to ona przede wszystkim powinna nas nawadniać. Powinniśmy odrzucić cukier oraz wszystkie napoje słodzone. Warto jeść owoce- ale w niedużych porcjach, na przykład raz dziennie, wybierając te, które nie są aż tak bogate w cukry. To, co z pewnością powinno znaleźć się w naszym jadłospisie to warzywa. Mogą być w formie surowej, ale i gotowane w wodzie czy na parze. Przygotowując obiad- pamiętajmy o zdrowszych zamiennikach typowych dań- ryż brązowy zamiast białego, makaron pełnoziarnisty zamiast tego z samej pszenicy, mięso duszone zamiast panierowanych kotletów. Wybierając pieczywo częściej sięgajmy po chleb oraz bułki razowe lub też ogólnie rzecz biorąc po ciemne pieczywo, które też zawiera w sobie znacznie więcej błonnika pokarmowego, dzięki któremu będziemy znacznie dłużej odczuwać sytość. Zaplanowane co 3 godziny posiłki są ważne także w kontekście tego, aby nie podjadać pomiędzy nimi. Tak opracowana dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną powinna dać świetne rezultaty!